Sutjeska deklasirala Kom i učvrstila se na vrhu

0

Fudbaleri Sutjeske demonstrirali su silu nad ekipom Koma sa Zlatice. Ekipa Peca Rakojevića je još jednom potvrdila da je kandidat broj jedan za osvajanje šampionskog pehara.

Tokom čitavog meča sastav sa stadiona “kraj Bistrice” je bio nadmoćniji i potpuno zasluženo je slavio nad nemoćnim rivalom iz Podgorice.

Trener gostiju Duško Vlaisavljević je pokušao da izmjenama promijeni nešto u igri svog tima, međutim, domaćin je u ovom okršaju bio na visini zadatka i jednostavno gosti nijesu imali šta da traže u Nikšiću.

Domaćin je do prednosti stigao golom Igora Ivanovića u 34. minutu iz penala. Na 2:0 povisio je Miloš Vučić u finišu prvog dijela meča. Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će domaćin stići do veoma bitne pobjede u šampionatu.

Do trećeg gola Sutjeska je stigla u 51. minutu golom Božovića. Tačku na meč stavio je rezervista Merdović u 83. minutu meča.

Ovim trijumfom Sutjeska je “pobjegla” drugoplasiranoj Budućnosti na +6.

U narednom kolu koje je na programu već u srijedu, Sutjeska dočekuje Petrovac, dok će Kom ugostiti Iskru.