Sutjeska potvrdila dominaciju, veliki uspjeh Zete

0

Odigrano je i posljednje kolo u domaćem šampionatu.

Sutjeska je u derbiju kola “pod Goricom” potvrdila dominaciju. Novi-stari šampion je savladao Budućnost 0:2. Vodeći pogodak na meču postigao je Osmajić u 38. minutu meča, da bi konačni rezultat postavio Merdović u posljednjem minutu utakmice.

Fantastična utakmica viđena je na “Trešnjici” đe je Zeta pobjedom nad Lovćenom 3:2 obezbijedila treću poziciju i izlazak u Evropu. Gosti su golovima Igumanovića i Markovića vodili 0:2, da bi se za potpuni preokret pobrinuli Krstović x2 i Bošnjak koji je u 83. minutu pogodio za veliku pobjedu.

Titograd je na svom terenu remizirao sa Petrovcem 1:1. Nebeskoplavi su poveli golom Kopitovića u 73. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Petrović poravnao rezultat. Romantičari su ranije obezbijedili 4. poziciju na tabeli koja će ih, u slučaju da Budućnost osvoji Kup odvesti u kvalifikacije za LE.

Grbalj je golovima Perovića, Đukanovića i Kordića x2 deklasirao Mornar 4:0, dok je Iskra pred svojim navijačima takođe bila ubjedljiva nad Rudarom 5:1.

Pogotke za tim iz Danilovgrada postigli su Nikač x3, Burzanović i Lakić. Počasni gol za goste djelo je Rackovića.