“Švabe“ i Hof raspucani, bez pobjednika u Berlinu i Bilefeldu

0

Poslije sjajne uvertire u duelu Menhengladbaha i Bajerna u petak, nastavak prvog kola njemačke Bundeslige nije donio toliko uzbuđenja.

Ovog popodneva igralo se na pet terena, ali pravog derbija nije bilo. Vidjeli smo na delu dva nova bundesligaša, i sudeći po startu, ne piše im se dobro. Ipak, još je rano, ima ona narodna o “prvim mačićima…“, mada ne znamo šta su oni kome skrivili. Uglavnom, najubedljiviji je bio Štutgart koji je “petardom“ poželio dobrodošlicu Grojter Firtu. Mada su “Švabe“ bile desetkovane povredama lako su su izašle na kraj sa povratnikom u elitu. Golovima Japanca Enda i Klementa, već poslije prvih 45 minuta bilo je 2:0 za domaćina. U nastavku je sve bilo lakše, a Kemf dva puta i Al Gadiui još tri puta su pogađali mrežu Bavaraca, koji su uspjeli samo da dođu do počasnog gola u sudijskoj nadoknadi, a strijelac je bio Leveling.

Bohum je takođe ostao praznih šaka u prvom kolu, ali su oni bili i bez sreće. Već na startu meča iskusni Robert Teše je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, u prvi mah penal nije dosuđen, ali je nakon gledanja snimka pokazano na bijelu tačnu, a defanzivac gostiju dobio je crveni karton već u 4. minutu. Udarac Veghorsta zaustavio je golman Bohuma Riman, ali je do kraja preostalo previše vremena da bi se sačuvala mreža. Egzekutor je bio baš Vut Veghorst, najbolji fudbaler “Vukova“, a Holanđanin je pogodio u 22. minutu. Golova više nije bilo, pa je tim iz grada automobila stigao do prve pobjede.

Tri boda sa gostovanja doneo je Hofenhajm. TSG je gostovao u Augzburgu i pogocima Bruna Larsena u 37. Jermena Adamjana u 79. i Rutera u 88. minutu, stigao do ubjedljivog trijumfa. Mijat Gaćinović je zamijenio Dabura u 60. minutu i odigrao poslednjih pola sata. Asistent kod prva dva gola bio je sjajni Andrej Kramarić. Konačan rezultat postavio je Rudi duboko u nadoknadi meča. Golova nije bilo u Bilefeldu, ali ih nijesmo ni očekivali. Frajburg je imao neke prilike, međutim, Arminija je zatvorila sve prilaze svom golu. Bez pobjednika završena je i najzanimljivija utakmica ovog popodneva na njemačkim terenima, duel Union Berlina i Leverkuzena. Viđen je po jedan gol na obije strane i to u ranoj fazi meča. Efektan pogodak postigao je novajlija u ekipi iz Berlina, Nigerijac Taivo Avoniji u 7. minutu, ali je samo pet minuta kasnije, poslije solo prodora, poravnao Musa Dijabi.

Bilefeld – Frajburg 0:0

Augzburg – Hofenhajm 0:4(0:1)