Švajcarci nastavljaju Mundijal, Kostarika osvojila prvi bod [VIDEO]

0

Švajcarska – Kostarika 2:2 (1:0)
Džemaili 31’, Drmić 88’ – Voston 56’, Ruiz 90+3’

Švajcarska je u duelu sa Kostarikom ispunila cilj i izborila plasman dalje, ali da je pobjeda pripala, večeras odličnim ”tikosima”, ne bi bilo nezasluženo.

Na kraju, ”sajdžije” su ispustile pobjedu u finišu utakmice, ali je utisak da su mnogo više pravih prilika imali Kostarikanci, ali je selekcija iz zemlje podno Alpa, imala sjajnog golmana Zomera.

Da Kostarika nije nimalo naivan rival osjetili su Švajcarci u prvih deset minuta utakmice trećeg kola naše grupe E. Prva šansa viđena je u šestom minutu Kembel je pokušao da iznenadi Zomera, ali je golman ”sajdžija” izbacio u korner, posle koga je Borges tukao glavom, ali se Zomer tek tada istakao i spriječio siguran pogodak. Samo minut kasnije odličan udarac Gamboe, i još jednom sjajni golman Švajcarske. Reviju promašaja ”tikosa” u prvih deset minuta zatvorio je Kolindres, koji je odličnim udarcem sa lijeve strane pogodio prečku!

U narednih deset minuta prilika nije bilo, a onda je još jednom Danijel Kolindres opalio sa dvadesetak metara, ali je jan Zomer nesavladiv bio večeras. Nešto kasnije još jednom je u šansi bio Kolindres, a sada je odbrana ”sajdžija” bila na mjestu.

I onda, naravno, morala je da uslijedi kazna. Na centaršut sa desne strane odlično je skočio Embolo, spustio loptu glavom za Džemailija, a ovaj topovskim udarcem smjestio loptu iza leđa Navasa, 1:0 za Švajcarsku.

Do poluvremena je bilo poluprilika na obije strane, ali ne i onih šansi iz reda stoprocentnih.

Prvu priliku u nastavku imao je Rikardo Rodrigez, bio je to snažan i za malo neprecizan udarac Milanovog fudbalera. Na drugoj strani Kolidres je, po ko zna koji put, bio u šansi, a onda i Embolo i Gavranović za Švajcarsku.

Kostarika je ipak postigla gol na ovom Mundijalu. Izveden je korner sa desne strane, najviši u skoku bio je Kendal Voston i poravnao u 56. minutu.

Mnogo dobrih situacija za obije ekipe bilo je i do kraja meča, Josip Drmić je uzdrmao stativu Navasovog gola u 78. minutu, ali je deset minuta kasnije ovaj fudbaler pogodio i mrežu, asistirao mu je drugi rezervista, Zakarija. Kostarika je ipak stigla do svog prvog boda, a gol za 2:2 postigao je Brajan Ruiz iz jedanaesterca u 93. minutu, prethodno je srušen Kembel.