Švajcarska savladala Kamerun: Embolo odlučio pobjednika

0

Fudbaleri Švajcarske i Kameruna otvorili su današnji dan na Svjetskom prvenstvu u Kataru, u grupi „G“ u kojoj su još Srbija i Brazil.

Švajcarska je savladala Kamarun rezultatom 1:0 u okvir prvog kola grupe „G“, a gol odluke postigao je Bril Embolo.

Kamerun je prvi zaprijetio i to dobro. Imali su sjanu priliku da povedu u 10. minutu kada Embuemo utrčao u prazan prostor i šutirao iskosa, ali je Zomer odbranio, zatim je na odbijenu loptu naletio Ekambi, ali je šutirao preko gola. Do druge šanse čekalo se dvadeset minuta, i opet je priliku imao Kamerun, šutirao je Hongla, ali je Zomer bio siguran na golu Švajcarske.

Kamerun je bio bolji rival u prvom poluvremenu u kom je Zomer bio na visini zadataka. Sa druge strane Švajcarska nije uputila nijedan udarac ka golu protivnika u prvih 45 minuta.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Švajcarska je šokirala Kamerun. Poslije promašenih šansi Kameruna iz prvog dijela, stigla je kazna. Prvu šansu za gol Švajcarska je iskoristila i to u 48. minutu igre, a strijelac je bio Embolo koji nije slavio gol iz poštovanja prema zemlji u kojoj je rođen.

Nekoliko minuta kasnije sjajan prodor po desnoj strani imaoje Motan koji šutirao iz nezgodnog ugla, ali je Jan Zomer intervenisao i poslao loptu u korner. U 66. minutu još jedna šansa za Kamerun.  Priprijetio je Zambo Angisa glavom iz dobre pozicije, ali je posloa loptu pravo u ruke golmana Švajcarske. Nakon toga šutirali su i Embolo i Vargas ali je golman Kameruna bio na visini zadataka.

Od tog trenutka se najviše igralo na polovini Švajcarske, ali Lavovi ne uspijevaju da pronađu put do gola Zomera. U 89. minutu šutirao je Džaka, bio je dobar pokušaj veziste Arsenala sa ivice kaznenog prostora, ali je Onana odbranio. Sudija je meč nadoknadio za šest minuta, a veliku priliku u 95. minutu imala je Švajcarska. Seferović je imao priliku da stavi tačku na utakmicu, ali ga je štoper Kameruna sjajno izblokirao. To je bila i poslednja prilika na dašanjem meču.