TIP DANA: Braga naučila lekciju od Marseja

0

Fudbaleri Brage ugostiće danas Panatinaikos u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona, a u Portugalu će favorit biti ekipa Artura Žorža.

Najveći bonusi dobrodošlice vas čekaju u Meridianu – registrujte se na meridianbet.me i automatski dobijate 10 eur sport bonusa i 20 eura kazino bonusa.

Braga je u prethodnom kolu eliminisala srpskog predstavnika TSC, a na oba meča pitanje pobjednika se nije dovodilo u pitanje.

TSC je u prvom meču poražen rezultatom 3:0 na stadionu “Manucipal” u Bragi, a u revanšu je portugalski predstavnik takođe bez većih problema riješio meč u svoju korist rezultatom 4:1.

Panatinaikos je sa druge strane u trećem kolu kvalifikacija imao jačeg protivnika, ekipu Olimpik Marseja, a putnik u plej-of odlučen je nakon jedanaesteraca na “Velodromu”.

Imao je francuski predstavnik već 2:0 na poluvremenu, a taj rezultat ih je vodio u narednu fazu. Prijevremeno slavlje ekipe Marselina Torala ,ipak je kaznio je Joanidis pogotkom u 99. minutu susreta.

Putnika u plej-of odlučili su penali, a promašaj nekadašnjeg veziste Arsenala Geduzija iskoristili su Grci.

Panatinaikos sa klupe predvodi nekadašnji trener APOEL-a Ivica Jovanović, a ljubiteljima fudbala na Balkanu dobro su poznata imena koji nastupaju za atinske “zelene”, a to su Filip Đuričić, Tin Jedvaj, Andraž Šporar i Filip Mladonović.

Ipak na ovom meču protivnik je u prednosti i iz razloga što su već ušli u takmičarskom ritmu nakon dva kola u Ligi Portugal.

U napadu veliku nadu Braga polaže u nekada velikog talenta portuglaskog fudbala i Sportinga Brumu, zatim legendarnog Portugalca Rikarda Hortu, kao i još uvijek mladog Katalonca Abela Ruiza i nekadašnjeg fudbalera Benfike Picija.

Ulogu favorita samo trebaju da potvrde na terenu večeras, a Meridian kladionice spremile su najbolju kvotu za pobjedu domaćina – 1,67.