Titograd u nikad težoj poziciji, Zeta u zoni baraža!

0

Derbi 33. kola Telekom 1.CFL završen je pobjedom Dečića, koji je nakon 2:1 u Nikšiću obezbijedio plasman na međunarodnu scenu.

Sutjeska je golom Boža Markovića povela protiv direktnog konkurenta za drugo mjesto, ali su preokret gostima iz Tuzi donijeli Kristijan Vuljaj i Admir Adrović.

Zanimljivo je bilo u duelu OFK Titograda i Jezera, koje je trijumfom od 2:1 izašlo iz opasne zone. Nikola Jovićević donio je prednost ekipi iz Plava, koju je u 61. minutu anulirao Ivan Bojović. Ipak, Nduje Mujeci je pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade pogodio za velika tri boda Jezera, koje je sada na dva boda iznad zone baraza.

Tim iz Plava vezao je šesti meč bez poraza, a za to vrijeme upisao je četiri pobjede.

U toj zoni od danas je Zeta, nakon poraza od Podgorice – 2:1 na ,,DG areni”. Halil Muharemović u 7. i Anđelko Jovanović u 41. minutu obezbijedili su svojoj ekipi prednost, koju je petnaestak minuta prije kraja donekle ugrozio pogodak Gorana Milojka iz jedanaesterca.

U borbi za opstanak je i Iskra, koja je danas poražena od Petrovca sa 1:0. Gol vrijedan tri boda postigao je Mirza Đurđević u 31. minutu.

Budućnost je savladala Rudar sa 3:1 u meču u kojem su svi golovi postignuti u posljednjih dvadesetak minuta meča. Dvostruki strijelac bio je Lazar Mijović, jednom je pogodio i Miloš Raičković, dok je jedini gol za Rudar postigao Ljubomir Kovačević.