GRANDE MILAN! Juventus na koljenima u velikom derbiju!

0

Fudbaleri Milana odigrali su meč na nivou svojih zlatnih godina, pošto su ubjedljivo u Torinu savladali Juventus sa 0:3. Bila je to prva pobjeda u Torinu od 2009. za sedmostrukog šampiona Evrope.

Bili su izabranici Stefana Piolija tokom čitavog meča bolji tim, a vodeći gol su postigli u nadoknadi prvog poluvremena pošto je Brahim Diaz sjajno sproveo loptu u mrežu.

U drugom dijelu očekivala se reakcija crno-bijelih, međutim Milan je i dalje bio bolji i u 58. minutu, posle igranja rukom Kijelinija, Milan je dobio penal. Frank Kesi je bio izvođač, ali veoma loše tako da Šćešni veoma lako to zaustavio.

Da stvar bude gora po Milan, Zlatan ibrahimović je u 66. minutu napustio igru zbog povrede, a u igru je ušao Ante Rebić. Ispostavilo se da je to bio ključni trenutak s obzirom da je nekoliko minuta kasnije Rebić postigao sjajan gol za 0:2.

Nedugo posle toga, posle prekida Čalhanoglua Tomori je glavom dotukao Juventus i načinio završnicu Serije A nevjerovatno zanimljivom.

Tim iz Torina je 3 boda daleko od mjesta koje vodi u Ligu šampiona, a da stvar bude gora sa svim rivalima imaju lošiji međusobni skor.