Tunis preokretom do bodova, Panama sa tri poraza na prvom Mundijalu [VIDEO]

0

Panama – Tunis 1:2 (1:0)
Merija 33′(ag) – Ben Jusef 51’, Hazri 66’

U borbi za treće mjesto u grupi G selekcija Tunisa je savladala debitanta Panamu 2:1 i osvojila prve bodove na Mundijalu, dok je centralnoamerička reprezentacija upisala i treći poraz.

Panamci su se radovali svom prvog golu na Mundijalu u istoriji, uprkos ubjedljivom porazu od Engleske. U meč sa Tunisom ušli su riješeni da osvoje i prvi bod, čime bi njihov nastup u Rusiji, kod svih ljubitelja fudbala u ovom maloj zemlji, bio ocijenjen kao fantastičan.

Tunis je bio nešto agilniji u prvom poluvremenu utakmice u Volgogradu, ali nekih izrazitih prilika nije imao. Na drugoj strani Panama je pokušavala i brzih kontra napada, ali i prekida koji su pravili probleme Tunižanima. Prilike za ”orlove Kartagine” u prvih 45 minuta imali su Bedui, Hazri i Ben Jusef, dok je Panama prijetila preko Avile i Toresa.

Jedini gol u prvom poluvremenu Panamci su postigli u 33. minutu, Hoze Rodrigez se odlučio na udarac sa distance, lopta je zakačila Meriju i prevarila golmana Tunisa Matlutija. Panama je povela, a pogodak je označen kao autogol štopera Tunisa.

Brzo su Afrikanci izjednačili u drugom poluvremenu. Igrao se 51. minutu, akciju u tri poteza izveli su Sliti, Hazri i strijelac Fahredin Ben Jusef, odbrana Paname bila je nadmudrena i Penedo je bio nemoćan, 1:1.

Samo dva minuta kasnije Ben Jusef je imao kolosalnu šansu za potpuni preokret, ali je u situaciji oči u oči sa Penedom, tukao u golmana Paname. Mogli su Panamci do novog vođstva, Barcenas je šutirao, ali je Matluti odbranio.

U 66. minutu ipak je uslijedio preokret, a Tunis je poveo. Opet je to bila filigrantski tačna akcija, koju je na dodavanje Hadadija, golom završio najbolji fudbaler Tunisa Vahbi Hazri, napadač francuskog Rena. Do kraja meča Panamcima je poništen jedan gol zbog prekršaja u napadu, a i u sudijskoj nadoknadi imali su dvije izgledne situacije, ali nisu bili uspješni, pa je to bilo sve od ove dve ekipe na ovogodišnjem Mundijalu.