U Srbiji složni: Neozbiljan penal Mitrovića

0

Selektor reprezentacije Srbije Mladen Krstajić istakao je nakon današnje pobjede nad Crnom Gorom da je meč morao mnogo ranije da bude riješen.

Srbija je sa dva brza gola iznenadila našu selekciju, a sve je moglo biti gotovo u 38. minutu kada je Aleksandar Mitrović promašio jedanaesterac, pošto je veoma loše šutirao. Selektor Krstajić nije bio srećan zbog poteza svog napadača.

– Najbitnije je da smo pobijedili. Trebali smo riješiti sve to u prvom dijelu, Crna Gora nije imala neke šanse u tom periodu igre i to smo trebali odavno riješiti. Malo smo opuštenije ušli drugo poluvreme i to je nedopustivo, nismo ispoštovali dogovore iz svlačionice. Ne može onako na 2:0 da se penal šutira. Protiv Litvanaca moramo da odigramo onako kako moramo. Želimo da budemo prvi i da ostvarimo naš cilj – rekao je selektor Krstajić nakon meča za ,,Sport klub”.

Složan je bio i kapiten Aleksandar Kolarov.

– Na kraju smo došli do toga da riješenu utakmicu moramo da branimo. Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme, trebali smo ranije da je riješimo. Imali smo taj penal, koji je Mitar loše izveo. Sada mu je sigurno jasno da ne treba to da radi na 2:0. Sve u svemu, mislim da je na kraju ovo zaslužena pobjeda – istakao je Kolarov.

Da su svi zadovoljni igrom u prvom poluvremenu, potvrdio je i Nemanja Matić.

– Čestitam cijeloj ekipi na utakmici koju smo odigrali. Mislim da smo u prvom poluvremenu igrali dominantan fudbal. Nismo uspjeli da riješimo meč iz tog penala i uslijedila je kazna. Uvukla se jedna doza panike u sve nas, htjeli smo da dođemo do tri boda koja smo i zaslužili danas. Taj primljen pogodak nas je malo poremetio, ali ipak smo odigrali bolje i slavili – kazao je Nemanja Matić.