U16: Katastrofa “sokolića”

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore pretpjela je ubjedljiv poraz u prvom prijateljskom meču sa selekcijom Makedonije – duel koji je danas odigran u Skoplju domaćin je završio trijumfom 7:0.

Već na poluvremenu susreta Makedonci su imali veliku prednost, pošto se mreža našeg gola tresla tri puta. Domaćin je seriju pogodaka započeo u 19. minutu susreta preko Kolevskog koji se najbolje snašao u gužvi nakon skraćenog kornera i gurnuo loptu u mrežu sa nekoliko metara.

Makedonci su duplirali prednost sedam minuta kasnije zahvaljujući izuzetnom udarcu Kuluševskog – vezista domaćeg tima pogodio je raklje našeg gola sa ivice kazenog prostora. Isti igrač je iskoristio priliku u posljednjem minutu regularnog toka u prvom dijelu da nakon dobrog utrčavanja povisi prednost svog tima.

Naša selekcija imala je priliku da u 39. minutu preko Kovačevića koji nije uspio da realizuje zicer situaciju, već je pogodio protivničkog golmana.

Već u prvom minutu nastavka Kuluševski je kompletirao het-trik u čemu mu je značajno pomogla loša procjena Babića, koji je promašio loptu u svom kaznenom prostoru i obezbijedio zicer protivničkom igraču. Peti pogodak za domaćina postigao je Kolevski u 47. minutu nakon dobijenog duela sa Mićunovićem, da bi u 64. minutu asistirao Kuluševskom za četvrti pogodak na meču.

Konačan rezultat susreta postavio je Skenderi u 77. minutu susreta kada je iskoristio grečku Mićunovića da udarcem sa 15 metara pogodi metu.

– Nakon ovakvog izdanja i rezultata suvišan je svaki komentar. Ovo je bilo katastrofalno izdanje našeg tima jer smo napravili nevjerovatno mnogo nedopustivih grešaka koje je protivnik lako kažnjavao. Ono što smo danas prikazali nije bilo dobro ni u jednom segmentu tako da ne mogu da pronađem ništa o čemu bih pohvalno govorio, rekao je Miličković.

Isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak od 11.00 časova na terenu Trening kampa FS Makedonije.

Makedonija – Crna Gora 7:0

Skoplje, Trening kamp FS Makedonije.

Sudija: Josip Barton (Makedonija).

1:0 – Kolevski 19′, 2:0 – Kuluševski 24′, 3:0 – Kuluševski 40′, 4:0 – Kuluševski 41′, 5:0 – Kolevski 47′, 6:0 – Kuluševski 64′, 7:0 – Skenderi 77′

Trajkovski, Dodevski – Makedonija
Milić – Crna Gora

Makedonija: Mite Sekulov (Malik Ziberi), Marko Šimunović (Leonid Mijakovski), Filip Antovski (Kristijan Dodevski), Fiip Stojanoski (Besnik Ferati), Angel Startoski (Stefan Simonovski), Nikola Spasov (Adnan Talević), Dejan Kuluševski (Vasil Krstev), Darko Čurlinov, Bojan Kolevski (Altin Sefo), Luka Trajkovski (Emir Skender).

Crna Gora: Vuko Vujović, Džonatan Drešaj (Anto Babić), Nemanja Petrović, Ivan Mićunović, Stefan Milić (Bojan Roganović), Danilo Pešukić (Ognjen Gačević), Miloš Brnović (Miro Korać), Marko Rakonjac, Miloš Ivančević (Igor Kukuličić), Ljubo Kovačević (Vasko Stojković), Ivan Vujačić.

Izvor: fscg.me