U16: Poraz “crvenih”

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom meču „Mercedes benz Egej kupa“ od selekcije Ukrajine rezultatom 4:1.

Izabranici Borisa Miličkovića prikazali su dobru igru tokom prvih 40. minuta susreta, prvi zatresli mrežu rivala i imali još nekoliko prilika pred golom Ukrajinaca. Ipak, u drugom dijelu susreta protivnik je preuzeo inicijativu, koristio greške našeg tima i došao do ubjedljive pobjede.

Naša selekcija dobro je počela meč sa Ukrajincima i došla do prednosti već nakon deset minuta igre. Vujanović je izborio jedanaesterac, preuzeo odgovornost i izveo udarac sa bijele tačke, koji je golman Ukrajine zaustavio. Ipak, napadač „sokola“ iz drugog pokušaja je uspio da zatrese mrežu rivala.

Ukrajinci su do izjednačenja došlli u 26. minutu susreta preko Šamiča koji je mrežu Radulovića zatresao udarcem glavom nakon skraćenog kornera.

Pet minuta prije odlaska na odmor naša selekcija imala je priliku da vrati prednost – nakon odličnog prodora Gaševića i povratne lopte na deset metara Krivokapić je umjesto mreže pogodio stativu protivničkog gola.

Ukrajina je u drugom dijelu susreta u potpunosti preuzela inicijativu, što im je omogućilo da postignu tri pogotka i upišu ubjedljiv trijumf. U 52. minutu Sikan je lukavo izveo slobodan udarac i uhvatio udarcem po zemlji sa 18. metara pogodio metu.

Deset minuta kasnije Biblik je iskoristio dobru dubinsku loptu, pravovremeno se ubacio iza naše defanzivne linije a zatim lob udarcem matirao Radulovića. Konačan rezultat susreta postavio je Sikan nakon solo akcije u 71. minutu.

– Na današnjoj utakmici odigrali smo dva različita polivremena. Tokom prvog poluvremena bili smo ravnopravni sa Ukrajinom i kod rezultata 1:1 imali idealnu priliku da po drugi put na meču dođemo do prednosti. U nastavku susreta nismo uspjeli da održimo nivo igre iz prvog poluvremena, odigrali smo dosta slabije i napravili mnogo početničkih grešaka u fazi odbrane. Uz to, propustili smo i nekoliko prilika da zatresemo mrežu protivnika. Kada se sve prikazano uzme u obzir mislim da je rezultat previsok jer nismo bili bez igre i izglednih prilika, pogotovo u prvom poluvremenu. Ostaje nam da se pripremimo za utakmicu sa Grčkom i pokušamo da odigramo bolje nego što smo odigrali današnji meč, rekao je selektor Miličković.

Drugi meč na turniru naša selekcija odigraće u četvrtak, 19. januara, protiv selekcije Grčke sa početkom u 14.30 časova.

Ukrajina – Crna Gora 4:1

Stadion Tesileri, Altinordu.

Sudija: Ib Bojsal (Turska).

0:1
– Vujanović 10′, 1:1 – Šamič 26′, 2:1 – Sikan 52′, 3:1 – Biblik 62′, 4:1 – Sikan 71′

Milikić, Muzurović – Crna Gora

Ukrajina: Kiril Samoilenko, Serhi Sinsar, Alan Alisi, Roman Jakuba, Anatolij Matvejev (Jevgenij Belič), Dmitro Šamič (Artem Daniljuk), Stanislav Biblik (Vadim Hudžinski), Timotij Kaličuk (Roman Nakoenčinji), Dmitro Vojanovskij (Danilo Sikan), Oleksej Kižnijak, Denis Pidručnji (Kirilo Romaniuk).
Selektor: Oleg Kuznjecov.

Crna Gora: Petar Radulović, Matija Drinčić, Andrej Pupović, Mirko Milikić, Abdel Osmanović, Andrija Krivokapić (Amir Muzurović), Ivan Bojović, Nikša Vujanović, Petar Vukčević (Egzon Dinoša), Jovan Mirković (Veljko Radenović), Ognjen Gašević (Ilija Vujović).
Selektor: Boris Miličković.