U19: Crna Gora slavila nakon preokreta

0

Omladinska futsal reprezentacija Crne Gore pobjedom je otvorila nastup u preliminarnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je u prvom kolu grupe B savladala San Marino rezultatom 2:1. Selekcija države sa Apeninskog poluostrva imala je vođstvo, nakon što je u 11. minutu precizan bio Alan Baćoki.

Ekipa Sveta Ljesara krenula je u ofanzivu, koja se isplatila u 19. minutu zahvaljujući pogotku Miloša Roćenovića. Napadi na gol San Marina bili su sve učestaliji, a preokret je stigao golom Luke Gopčevića u 34. minutu. To je ujedno bio i konačan rezultat meča.

– Zasluženo smo slavili na otvaranju kvalifikacija. Bili smo bolji tokom cijelog meča, stvorili mnogo šansi, imali sedam pogođenih stativa. Njihov golman je briljirao na golu. Ako sjutra protiv Gibraltara odigramo kao u drugom poluvremenu večeras, mislim da ćemo pobijediti i ostvariti zacrtani cilj, a to je prolazak u narednu rundu kvalifikacija, rekao je selektor Ljesar.

Duel drugog kola grupe B, između Crne Gore i Gibraltara, igra se sjutra od 16 časova.

Plasman u glavnu fazu kvalifikacija izboriće prvoplasirana ekipa u grupi.

CRNA GORA – SAN MARINO 2:1