U19: Odigran meč protiv Srbije

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom prijateljskom odmjeravanju snaga sa selekcijom Srbije. Meč odigran u Staroj Pazovi završen je rezultatom 3:1 u korist domaćina.

Domaćin je na poluvremenu imao gol prednosti, da bi nakon izjednačenja „sokola“ u drugom dijelu, selekcija Srbije uspjela da još dva puta pronađe put do mreže našeg gola.

U prvih pola sata igre viđena je po jedna prilika pred oba gola. Prvi su zaprijetili domaći fudbaleri preko Stanojeva ali je njegov udarac u 25. minutu Milović zaustavio bez većih problema. Naši omladinci odgovorili su pet minuta kasnije ail je udarac Marušića bio nedovoljno dobar da bi se savladao protivnički čuvar mreže.

Prednost „orlovima“ donio je Stanojev u 38. minutu udarcem sa deset metara nakon dobrog dodavanja Đorđa Jovanovića.

Milović se istakao u uvodnim minutima nastavka, kada je „skinuo“ zicer Blagojevu a zatim i odbranio jedanaesterac koji je u 50. minutu izveo Jovanović.

Dobre intervencije Milovića omogućile su „sokolima“ da u 52. minutu susreta dođu do izjednačenja – Stijepović je uputio snažan udarac koji je golman domaćih kratko odbio, što je iskoristio Hot i udarcem sa par metara poravnao rezultat.

Samo tri minuta kasnije Miljenovićevi izabranici mogli su i do potpunog preokreta, ali je stativa zaustavila odličan pokušaj Peličića sa 25. metara.

Selekcija Srbije do novog vođstva došla je u 75. minutu preko Nikolića koji je pogodio sa osam metara. Idealnu priliku da vrati rezultatski egal imao je Kumburović u 80. minutu – defanzivac naše selekcije našao se sam na pet metara od gola protivnika, zahvatio loptu glavom i umjero u mrežu poslao je pored stative.

Tri minuta prije isteka regularnog toka Terzić je nakon solo prodora i udarca sa deset metara postigao treći gol za domaćina i postavio konačan rezultat susreta.

– Jako loši vremenski uslovi, prije svega olujni vjetar, značajno su uticali na igru. Prednost tokom prvog poluvremena imala je Srbija, koja je više držala loptu u nogama i stvorila nekoliko šansi, dok smo se mi uglavnom branili i pokušali da iz kontranapada ugrozimo njihov gol. U drugom dijelu mi smo igrali uz pomoć vjetra, iskoristili tu prednost da budemo konkretniji i uspjeli smo da izjednačimo rezultat. Nakon toga imali smo stativu Peličića i pokušaj Kumburovića da postignemo drugi gol… Za razliku od nas Srbija je iskoristila svoje šanse i stigla do pobjede, što su prema viđenom i zaslužili, jer su bolja i kvalitetnija ekipa, rekao je selektor Miljenović.

Revanš meč istih rivala zakazan je za četvrtak, 1. decembar.

Srbija – Crna Gora 3:1