Ubjedljiv trijumf Crne Gore!

0

Ženska pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je sa 4:0 Makedoniju na startu međunarodnog turnira ,,Trofej FSCG“.

Ekipa selektora Mirka Marića već nakon pola sata igre imala je dva gola prednosti, zahvaljujući pogocima Anđele Tošković i Ivane Boričić. U nastavku su domaće još dva puta pogađale mrežu protivnika, u 61. minutu precizna je bila Nejla Bicić, dok je konačan rezultat postavila Boričić iz jedanaesterca u 69. minutu.

Ovo su djevojčice koje su prvi put obukle dres reprezentacije. Da budem iskren, prijatno su me iznenadile. Pokazale su veliku žellju i borbenost, a rezultat je ispratio taj njihov trud i zalaganje. Izuzetno sam zadovoljan prikazanim na današnjoj utakmici, pogotovo što se radi o našoj najmlađoj selekciji, kazao je selektor Marić.

U drugom meču današnjeg programa Srbija je bila bolja od Bosne i Hercegovine – 3:1.

Drugo kolo na programu je sjutra, od 18 časova Crna Gora će igrati protiv Bosne i Hercegovine.

Crna Gora – Makedonija 4:0

Stadion DG Arena, Podgorica

Sudija: Branko Odalović.

1:0 – Anđela Tošković 21′, 2:0 – Ivana Boričić 31′, 3:0 – Nejla Bicić 61′, 4:0 – Ivana Boričić (p) 69′

Crna Gora: Anastazija Krstović (od 62. Svetlana Miličić), Jovan Sarić, Hristina Anđelić (od 13. Milena Vidić (od 62. Nikoleta Ječmenica)), Ivana Petković (od 36. Sara Simonović), Irena Laketić, Sara Marković (od 49. Nikolina Vuković), Jelena Petrović (od 36. Tanja Malesija), Ivana Boričić, Nejla Bicić, Anđela Tošković, Andrea Janjušević (od 27. Lidija Stanić).
Selektor: Mirko Marić.

Makedonija: Katerina Acevska (od 36. Hani Enesa), Efimija Cuneska, Ana Milčevska, Viktorija Nedeva, Mia Golovska (od 36. Ana Ristovska), Teodora Nikolovska, Kristina Mojsoska, Ikmete Limani, Olivera Cokleska (od 25. Iva Josifovska (od 54. Radica Velkova)), Tea Božinovska, Aleksandra Koteva.
Selektor: Dobre Dimovski.