UEL: Trenčin “srušio” Budućnost

0

Budućnost je u prvom meču 1. kola kvalifikacija za LE pred svojim navijačima poražena od Trenčina rezultatom 0:2.

Gosti su dobro otvorili utakmicu. Mreža našeg predstavnika zatresla se u 27. minutu meča kada je Hamza Čataković postigao sjajan pogodak, golman Mijatović je bio nemoćan.

Samo tri minuta kasnije, nakon dobre akcije sa desne strane, gosti stižu do prednosti od 0:2. Strijelac je ovog puta bio Mance. Nakon dva primljena gola, Budućnost se “probudila”.

Sjajnu priliku da smanji prednost Trenčina imao je Sekulić, ali njegov udarac je lako odbranio golman gostiju Šemrinec.

U sudijskoj nadoknadi, najbolju priliku na meču nije iskoristio Igor Ivanović koji je sa par metara loptu prebacio visoko preko gola!

Veliku priliku za naš tim, početkom drugog dijela ponovo nije iskoristio Ivanović. On je oprobao šut sa ivice šesnaesterca, ali je lopta pogodila stativu.

Gosti iz Slovačke su do kraja meča znalački čuvali ogromnu prednost pred revanš meč koji je na programu za sedam dana.

BUDUĆNOST-TRENČIN 0:2 (0:2)

Strijelci: Čataković 27′ Mance 30′

Za Budućnost su nastupili: Mijatović-Tučević, Adžić, Milić, Đurišić, Mirković, Mijić (Bakić), Vukčević (Roganović), Sekulić (Perović), Vlaisavljević, Ivanović.