0

Fudbaleri Rudara poraženi su od Partizana u prvom meču 1. kola kvalifiacija za LE ubjedljivm rezultatom 0:3.

Izabranici Miroslava Đukića savladali su tim iz Pljevalja na Stadionu kraj Bistrice u Nikšiću i gotovo izvjesno riješili pitanje plasmana u narednu rundu takmičenja.

RUDAR: Radović – Pešukić, Živković, Mitrović, Sekulić – Sopo, Golubović (od 74. Janketić), Vuković (od 60. Kuč), Bošnjak – Zečević, Đalović (od 74. Macanović).

PARTIZAN: Stojković – Enake, Marković, Valjente (od 76. Nemanja R. Miletić), Šehović – Suma, Zdjelar, Jevtović (od 71. Janković), Pantić – Nikolić (od 64. Kosović), Rikardo Gomeš.

Domaći su imali prvu polupriliku u osmom minutu, kada je nakon kornera Zečević šutirao preko gola sa ivice šesnaesterca.

Partizan je sredinom prvog dijela uspostavio terensku inicijativu, a naš predstavnik se orjentisao na kontranapade. Crno-bijeli su uglavnom pokušavali preko desne strane, noavjlija Enake se u nekoliko navrata dobro ubacivao, ali nije bilo konkretnije završnice.

Rudar je propustio veliku šansu u 30. minutu. Sjajno su kombinovali domaći i sa lijeve strane je lopta ubačena u peterac, ali Zečević nije uspio da je sprovede u mrežu.

Fudbaleri Partizana su  zaigrali bolje u finišu prvog poluvremena i to im se isplatilo. Prvo se u izglednoj situaciji našao mladi Šehović, koji je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Radović bravurozno intervenisao.
Do vođstva je Partizan stigao u 44. minutu, kada je Marko Jevtović sigurno izveo jedanaesterac. Prethodno je Živković oborio Nikolića.

Srpski predstavnik je u drugom poluvremenu zaigrao daleko konkretnije i efikasnije.

Sejduba Suma je udvostručio prednost u 50. minutu sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca nakon povratne lopte Šehovića. Sedam minuta kasnije prvijenac u crno-bijelom dresu upisao je i Rikardo Gomeš rezantnim šutem sa 20-ak metara u desni ugao gola čuvara mreže Rudara Radovića.

Crno-bijeli su potom žargonski rečeno stali na loptu i rutinski odrađivali posao do kraja.

Revanš na stadionu u Humskoj na programu je 19. jula.