UK FSCG CENTAR: Igrači gostujuće ekipe nasrtali, vrijeđali i nesportski se ponašali

0

Utakmica između OFK Titograda i Fans United-a prekinuta je u 85. minutu kod rezultata 2:0 za domaći tim.

Gosti su, nezadovoljni sudijskim odlukama odlučili da napuste teren.

Tim povodom saopštenjem za javnost oglasilo se UK FSCG – Centar.

Utakmica je bila puna naboja, prava takmičarska sve do 85. minuta kada su igrači i predstavnik kluba gostujuće ekipe nezadovljni odlukama sudija počeli da nasrću, vrijeđaju i nesportski se ponašaju prema službenim licima, kada je ista trajno prekinuta. Prisebnom reakcijom delegata i obezbjeđenja spriječen je incident većih razmjera, koji bi doveo do narušavanja javnog reda I mira. Pored nevedenog, gostujućim akterima nije bilo dovoljno ovakvo ponašanje, već su posegli za najnepopularnijim gestom u fudbalu – napuštanje zelenog tepiha.  Svima je jasno da se u okviru treće lige igra fudbal na isključivo amaterskim osnovama, pa nas čudi ovakvo ponašanje novoformiranog kluba “Fans united”, čije rukovodstvo i igrači moraju biti svjesni da kvalitet i nivo rada službenih lica je na onom nivou kao i samih igrača u trećoj ligi, greške su moguće ali odgovorno tvrdimo da namjerne sigurno nijesu i ne smiju biti. Prije svega nas čudi što je kao novoformirani klub uvijek imao podršku od strane Udruženja klubova FSCG Centar, a i sami su svjesni da kancelarija udruženja pravi napore da se fudbal nastavi igrati, iako ima bezbrej prepreka. Apelujemo na sve aktere, da i oni u skladu sa svojim mogućnostima, ali i obavezama, daju doprinos u cilju održavanja utakmica u bezbjednom okruženju i ujedno afirmaciji fudbala – stoji u saopštenju UK FSCG Centar.