Vest Hem ubjedljiv protiv ,,Svetaca”, sigurna pobjeda Junajteda, Bornmut se ponovo izvukao u nadoknadi [VIDEO]

0

Fudbaleri Vest Hema pobijedili su danas na ,,Olimpijskom stadionu” u Londonu ekipu Sautemptona sa 3:0 u okviru 32. kola engleske Premijer lige.

Sautempton je izašao sa dosta ofanzivnim sastavom na travnjak stadiona koji je napravljen u svrhe Olimpijskih igara 2014. godine i to im se nije isplatilo. Žoao Mario iskoristio je loptu Šeikua Kujatea i poslao pravu malu ,,bombu” u mrežu Aleksa Mekartija za vođstvo ,,čekićara” u 13. minutu. Četiri minuta kasnije već je bilo 2:0. Marko Arnautović je posle jednog centaršuta pokušao, odbranio je to odlično Mekarti, ali drugi pokušaj Austrijanca nije mogao da spriječi. U finišu poluvremena, Arnautović je postigao i treći gol za Vest Hem koji je bio i posljednji na ovom meču.

Mančester junajted zabilježio je sigurnu pobjedu na svom ,,Old Trafordu” protiv Svonsija. Bez većih rezultatskih problema, tim Žozea Murinja stigao je do nova tri boda i prestigao Liverpul na drugoj poziciji. Strijelci za Junajted bili su Romelu Lukaku koji je iskoristio asistenciju Aleksisa Sančeza, da bi se nešto kasnije i sam Čileanac konačno upisao u strijelce.

Bornmut se ponovo izvukao na nevjerovatan način. Gubili su u duelu protiv Votforda dva puta, ali su uspjeli da stignu vođstvo rivala i dođu do boda. Džermajn Defo još jednom je pokazao da nije za bacanje i spretnom reakcijom u 92. minutu pretvorio je u gol i u veliko slavlje gostujućih igrača i navijača.

13:30 Kristal Palas – Liverpul 1:2

16:00 Brajton – Lester 0:2
16:00 Mančester junajted – Svonsi 2:0
16:00 Njukasl – Hadersfild 1:0
16:00 Votford – Bornmut 2:2
16:00 VBA – Barnli 1:2
16:00 Vest Hem – Sautempton 3:0

18:30 Everton – Mančester siti