Bundesliga: Šalke grabi ka LŠ, “farmaceuti” zastali, debakl Kelna [VIDEO]

0

Odigrano je prvih pet utakmica 28. kola nemačke Bundeslige.

Veliki korak na plasmanu u Ligu šampiona napravio je Šalke koji je savladao Frajburg i ostao usamljen na drugom mjestu.

Mučio se domaćin u prvom poluvremeu, a tek je Kaliđuri sa bijle tačke u 62. minutu, srušio bedem gostiju. Ekipi iz Gelzenkirhena posao je bio znatno olakaš od 65. minuta kada je Petersen zbog prigovora, dva puta požutio u roku od jednog minuta. Konačan rezultat postavio je Austrijanac Burgštaler u 73. minutu.

Za razliku od Šalkea, Leverkuzen je napravio korak nazad, kada je Liga šampiona u pitanju, jer je na svojoj Baj areni igrao samo 0:0 sa Augzburgom. Remizirali su i Štutgart i Hamburger, a čini se da nijednom od takmaca to nije bilo po volji. Gosti su vodili golom Holtbija, ali je bod ”švabama” osigurao Ginček.

Gledaoci u Hanoveru su uživali u goleadi, ali ne i u uspjehu svog tima. Lajpcig je slavio na sjeveru i sada je ponovo ozbiljan konkurent za jedno od prva četiri mjesta na kraju sezone. Šveđanin Forsberg je doveo goste u vođstvo, u drugom delu je Orban duplirao prednost, a Sane je doneo nadu domaćima. Do kraja je u obije mreže završila još po jedna lopta, za konačnih 3:2 za ”bikove”.

Keln je doživeo debakl u Sinshajmu, gdje je domaći Hofenhajm slavio sa 6:0. U prvom poluvremenu bilo je samo 1:0, strijelac je bio pozajmljeni Bajernov fudbaler Serž Gnabri, da bi isti fudbaler postigao i drugi gol. Do kraja su se u strijelce upisali i Ut, dva puta, te Rup i Cuber.

Leverkuzen – Augzburg 0:0

Šalke – Frajburg 2:0 (0:0)