Vratili se slavni dani, Ajaks izbacio i Juventus! [VIDEO]

0

Juventus – Ajaks 1:2 (1:1)
Ronaldo 28′ – Van de Bek 34′, De Liht 67′

Amsterdamski “kopljanici“ više nisu senzacija, to je tim koji u završnicu najjačeg evropskog takmičenja ulazi sa odličnim šansama da podigne pobjednički pehar!

Posle blistave partije u Madridu i eliminacije trostrukog prvaka Evrope Reala, Ajaks je uspio da izbaci još jednog favorita, torinski Juventus i to ponovo pobjedom na gostujućem terenu. Holanđani su bili malo rezervisaniji u prvih 45 minuta, ali su zato u drugom poluvremenu demonstrirali njihovu prepoznatljivu igru i potpuno razbili višestrukog uzastopnog šampiona Italije.

Juventus je imao više loptu u nogama, ali je Ajaks prvi konkretno zaprijetio. Doni van de Bek se izborio za udarac sa pet, šest metara, ali nije bio u idealnoj poziciji i prebacio je gol u 21. minutu. Dva minuta kasnije uzvratio je Dibala, preciznim udarcem sa dvadesetak metara, ali se Onana nije dao iznenaditi.

Ipak, šampion Italije uspijeva da stigne do vođstva u 28. minutu. Pjanić je izveo korner sa desne strane, Ronaldo zaobišao kompletnu odbranu “kopljanika“ i, lako sa sedam, osam metara, glavom, poslao loptu u mrežu. Gledao se i snimak, zbog pada u kaznenom prostoru jednog fudbalera gostiju, ali je sve bilo čisto.

Nisu se Holanđani predali, šest minuta posle gola domaćina usledilo je izjednačenje. Zije je pokušao da šutira, učinio je to dosta traljavo, ali je loptu umirio Doni van de Bek i smireno je plasirao u ugao gola Juventusa. Ovim golom anuliran je rezultat iz Amsterdama.

U nastavku je Ajaks zaigrao kao nedavno u Madridu. Činilo se da nema spasa Juventusu u 52. minutu, Zijeh je bio potpuno sam ispred Šćešnog, nije loše ni tukao, ali je poljski golman na nevjerovatan način odbranio udarac. Bio je to samo uvod u niz propuštenih prilika gostiju. De Bek je majstorski pokušao da iznenadi golmana domaćih iskosa sa leve strane, ali se ovaj izbio i loptu izvadio ispod prečke i prebacio je u korner. Sljedeću šansu imao je Dušan Tadić, mogao je da šutira, ali se odlučio za dodavanje Zijehu i, pogriješio. Još jednom je Marokanac bio u dobroj poziciji, ali sada on nije tukao, već pokušao da asistira.

Gol Ajaksa je visio u vazduhu, i morao je da se dogodi. Šene je izveo korner, mladi Matijas de Liht nadskočio sve u šenaestercu i tu spasa za Šćešnog nije bilo. Od tog 67. minuta, Juventusu su trebala dva gola za prolaz dalje, uz uslov da ne prime nijedan.

Ronaldo je pokušao u 80. minutu, bio je u skoku sa dvojicom rivala, pa nije uspio da zahvati loptu glavom na željeni način. Minut kasnije Zijeh je na fantastičan način pogodio mrežu Juventusa, ali je domaćina spasilo to što se Marokanac, prije šuta nalazio u ofsajdu. Odmah je i italijanski tim zaprijetio, kad kažemo tim, mislimo Ronaldo. Zahvatio je loptu glavom i poslao je pravo u naručje Onane.

Do kraja meča Juventus je pokušao stihijski da dođe bar do gola koji bi ga ostavio u igri, ali osim jedne sporne situacije u kaznenom prostoru Ajaksa, kada je lopta pogodila u ruku jednog fudbalera gostiju, nije se dogodilo ništa značajnije.

U drugom meču koji je odigran večeras, Barselona je lako izašla na kraj sa Mančester junajtedom. Barselona je slavila rezultatom 3:0, a golove su postigli Mesi 16′ 20′ i Kutinjo 60′.