Arabiji pobjeda i treće mjesto u grupi A [VIDEO]

0

Saudijska Arabija – Egipat 2:1 (1:1)
Al Faraž 45+6′(p), Al Dautsari 90+4’ – Salah 22’

Egipat ostaje bez pobjede na svjetskim prvenstvima, a ostao je i bez osvojenog boda na ovom, pošto je primio gol u posljednjoj sekundi utakmice za poraz od Saudijske Arabije 1:2.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta uzbudljivo sa šansama na obije strane. Prvi udarac uputili su Saudijci, Al Davsari je prebacio gol sa 20 metara. Egipat je poveo preko najboljeg fudbalera Mohameda Salaha u 22. minutu, kada je odlično prihvatio dubinski pas od strane Saida i iskoristio nepotrebno istrčavanje Jasera Al Mosailema da bi ga lako lobovao, 1:0 za ”faraone”.

Fudbaler Liverpula mogao je samo tri minuta kasnije da postigne još jedan gol, ali je pomalo neozbiljno reagovao u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golmanom. Posle prilika Trezegea za Egipat i Al Faraža za Saudijsku Arabiju, sudija Vilmar Roldan je u 39. minutu dosudio kazneni udarac za azijsku reprezentaciju, pošto je lopta pogodila u ruku Ahmeda Fatija. Šutirao je snažno Al Harbi, ali je fantastično odbranio najstariji učesnik Mundijala, golman Egipta Esam El Hadari.

Duboko u sudijskoj nadoknadi još jednom je glavni djelilac pravde pokazao na penal za Saudijsku Arabiju, ovog puta skrivio ga je Ali Gabr, a poslije konsultacija sa sudijama iz kontrolne sobe, koje su trajale nekoliko minuta, šutirao je Al Faraž i pogodio mrežu za 1:1.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, kao da su obije selekcije bile zadovoljne činjenicom da neće Mundijal napustiti bez osvojenog boda. Odličnu šansu imao je Trezege za Egipat, sjajno je skočio i tukao glavom, ali je lopta fijuknula pored stative. Uzvratio je, takođe glavom, Al Mogavi, ali je još jednom veteran na golu Egipta, Esam El Hadari bio fenomenalan.

Ali, na ovom Mundijalu nikad nije gotovo, bukvalno u posljednjoj sekundi nadoknade od četiri minuta, Al Dautsari je poluvolejem iskosa sa desne strane pogodio mrežu El Hadarija i donosi Saudijskoj Arabiji tri boda, ostavljajući Egipat bez bodova.