Urugvaj se “naštelovao”, Rusi pali za prvo mjesto u grupi [VIDEO]

0

Rusija – Urugvaj 0:3 (0:2)
Suarez 10’, Čerišev (autogol) 23’, Kavani 90’

Fudbalska reprezentacija Urugvaja zauzela je prvo mjesto u grupi A sa tri pobjede.

U meču, trećeg posljednjeg kola, izabranici Oskara Tavareza nadigrali su Rusiju u Samari i u direktnom okršaju obezbijedili tron u grupi A. Rusija kao drugoplasirana selekcija čeka pobjednika grupe B u osmini finala.

“Urusi” su stigli do vođstva već u 10 minutu. Rodrigo Betankur je oboren na ivici šesnaesterca, a slobodan udarac izveo je Luis Suarez. Napadač Barselone je lukavo šutirao u ugao u kojem se nalazio Igor Akinfejev i lopta je završila u mreži.

Tri minuta kasnije umalo Rusija da dođe do izjednačenja. Artjom Dzjuba našao se u idealnoj prilici, ali je glavom pogodio svog saigrača. Potom je Denis Čerišev odlučno šutirao, ali je Fernando Muslera iz dva pokušaja ukrotio njegov udarac.

Urugvaj je poveo sa 2:0 u 23. minutu, Dijego Laksalt je uputio udarac, lopta je zakačila Čeriševa, promijenil smjer i prevarila Akinfejeva.

U kolosalnoj šansi našao se Betankur u 28. minutu, ali je Akinfejev sjajno intervenisao. Na loptu je natrčao Edinson Kavani, ali nije bilo promjene rezultata.

Rusija je ostala sa 10 igrača od 36. minuta, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Igor Smolnikov. Bilo je jasno da Urugvaj krupnim koracima gazi ka prvom mjestu u grupi.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Urugvaj je kontrolisao posjed, a fudbaleri Rusije su bili nemoćni da učine nešto više.

Kavani je u dva navrata bio u gol šansi, ali napadaču Pari Sen Žermena realizacija nije bila na nivou u tim trenucima.

Suarez i Kavani izvjeli su brz kontranapad 10 minuta prije kraja, ali su se zvijezde Urugvaja prekombinovale, pa je ostalo 2:0.

Do kraja je vrijedno zabilježiti, pokušaj Kristijana Rodrigeza i intervenciju Akinfejeva, kao i šansu Fedora Smolova na drugoj strani.

Kavani je na kraju uspio da zaokruži dobru igru pogotkom u posljednjim trenucima susreta. Dijego Godin je šutirao glavom nakon kornera, Akinfejev je kratko odbio loptu, a sjajnom napadaču je ostalo da loptu pošalje u mrežu.