„Azuri“ već na EP, skandinavski remi u Švedskoj

0

Četvrtog dana kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu u centru pažnje bio je okršaj Finske i Italije u Tampereu.

Italijani su zadržali maksimalni učinak i posle šestog kola, pošto su na gostovanju u Finskoj slavili sa 2:1. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu, prvo je Ćiro Imobile glavom poslao loptu pod prečku, od koje se ona odbila u mrežu. Finska je izjednačila novim golom Temu Pukija, ovog puta sa bijele tačke, a prethodno je prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio Stefano Sensi. Izjednačenje se dogodilo u 71. minutu, a samo sedam minuta docnije novi penal, sada na suprotnoj strani. Lopta je u ruku pogodila Vaisanena, pa je Bobi Mejden još jednom pokazao na bijelu tačku, mada nam se čini da je to bilo prestrogo. Italija ima 18 bodova, a Finska je ostala druga sa 12 bodova.

U istoj grupi Grčka je još jednom razočarala, pošto nije uspjela da pobijedi ni Lihtenštajn na domaćem terenu. “Heleni“ su poveli golom Masurasa u prvom poluvremenu, ali je prvi bod Lihtenštajnu u ovim kvalifikacijama donio Denis Salanović, fudbaler švajcarskog Tuna, u 85. minutu. Ranije danas Bosna i Hercegovina je poražena u Jermeniji 4:2, a nakon meča ostavku je podnio selektor “ljiljana“ Robert Prosinečki.

Danci su napravili veliki kiks u Gruziji, pošto je meč u Tbilisiju završen bez pobjednika i bez golova. To su iskoristili Švajcarci koji su lako pobijedili Gibraltar i stigli samo na bod zaostatka za “vikinzima“, uz meč manje odigran. Vodi Republika Irska sa 11 bodova.

Igrano je i u F grupi. Španija je zadržala stoprocentan učinak trijumfom nad Farskim Ostrvima 4:0. Na meču u Hihonu domaće je do prednosti od 2:0 doveo Rodrigo, da bi u sudijskoj nadoknadi dva puta precizan bio Pako Alkaser. Rumuni su golom Puškaša osvojili bodove protiv Malte u Ploeštiju, a derbi ove grupe odigran je u Stokholmu, gdje su dvije skandinavske selekcije podijelile bodove. Norvežani su poveli golom Johansena, fudbalera Fulama, u prvom poluvremenu, da bi važan bod selekciji “tri krune“ obezbijedio Emil Forsberg, napadač Lajpciga, pola sata prije kraja. Španci imaju 18 bodova, Švedska je sakupila 11, Rumunija 10, a Norveška devet bodova.