Engleska bolja u britanskom derbiju za prvo mjesto u grupi

0

Fudbalska reprezentacija Engleske bila je bolja od Velsa sa ubjedljivih 3-0 u posljednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru, i tako obezbijedila prvo mjesto u grupi B.

Vels ostaje zakovan za dno sa samo jednim osvojenim bodom.

Utakmica je riješena u drugom poluvremenu, kada su postignuta sva tri gola, a heroj je fudbaler Mančester Junajteda Markus Rašford, koji je bio dvostruki strijelac.

Jasno je bilo da Englezi žele prvo mjesto, pa su od samog starta krenuli veoma ofanzivno i održavali potpunu inicijativu, uputivši devet šuteva ka golu komšija sa Ostrva.

Ofanziva se isplatila u drugom poluvremenu, kada je već u 50. minutu prednost Gordom Albionu donio Markus Rašford sjajno izvedenim slobodnim udarcem.

Nalet je odmah iskoristio njegov tim, pa je samo dva minuta kasnije poslije greške Velšana i oduzete lopte, Hari Kejn sa desne strane ubacio loptu Filu Fodenu koji je duplirao prednost – 2:0.

Rašford je svojim drugim golom u 68. minutu postavio konačan rezultat i otklonio sve dileme. On je sjajno primio dugu loptu, a potom sebi driblingom stvorio prostor za šut i smjestio loptu u mrežu kroz noge golmana Denija Verda.

Sa druge pozicije se u osminu finala plasirala reprezentacija SAD-a, poslije pobjede nad Iranom.