Nakon velike borbe SAD slomile Iran za prolaz dalje! (VIDEO)

0

U meču posljednjeg kola grupe B fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država su savladali ekipu Irana rezultatom 1:0.

Iran je u uvodnim trenucima meča imao inicijativu, napadali su hrabro ka golu protivnika.

U 11. minutu Musa je uočio Pulišića, centrirao, ali je Kristijanov udarac glavom lako zaustavio golman Irana. U nastavku su fudbaleri SAD-a preuzeli inicijativu, imali su nekolike sjajne prilike. Međutim, u 39. minutu agresivnost im se isplatila. Sjajno je Dest spustio loptu za Pulišića koji nije imao problem da zatrese mrežu Irana – 1:0.

U 47. minutu novi gol je postigla ekipa SAD-a, zatresao je Vea mrežu Irana, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Imao je dobru priliku Iran u 52. minutu da dođe do izjednačenja, udarac glavom Godosa je bio neprecizan. U 69. minutu imala je ekipa SAD-a dobru priliku da uvećaju vođstvo ali Musa je bio neprecizan.

Iran je davao sve od sebe da dođe do izjednačenja, ali odbrana SAD-a je besprekorno odradila svoj posao i otklonila sve sumnje oko pobjednika u ovom susretu.