Engleska u polufinalu Mundijala nakon 28 godina [VIDEO]

0

Švedska – Engleska 0:2 (0:1)
Megvajer 30’, Ali 59’

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Rusiji.

“Gordi Albion” se našao među četiri najbolje ekipe na svetu nakon 28 godina i Mundijala u Italiji.

Izabranici Gareta Sautgejta bili su bolji od Švedske u Samari i u polufinalu čekaju pobjednika duela između Rusije i Hrvatske.

ŠVEDSKA: Olsen – Kraft (od 85. Janson), Lindelef, Grankvist, Augustinson – Klaeson, Larson, Ekdal, Forsberg (od 65. M. Olson) – Toivonen (od 65. Gvideti), Berg.

ENGLESKA: Pikford – Voker, Stouns, Megvajer – Tripije, Ali (od 77. Delf), Henderson (od 85. Dajer), Jang – Lingard, Sterling (od 90. Rašford) – Kejn.

Engleska je imala inicijativu od starta meča, ali je Švedska prva zaprijetila u 12. minutu. Viktor Klaeson je silovito šutirao ali lopta je završila preko gola.

“Gordi Albion” je izveo odličnu polukontru u 19. minutu. Rahim Sterling je dugo vukao loptu i potom uposlio Harija Kejna, koji je iz prve uputio udarac sa 20-ak metara, ali je zamalo bio neprecizan. Kiran Tripije je dobro prošao po desnoj strani četiri minuta kasnije i zagrijao je dlanove golmana Švedske Robina Olsena.

Inicijativa Engleske urodila je plodom u 30. minutu. Ešli Jang je sjajno izveo korner, a najviši u skoku je bio Hari Megvajer, koji je sjajnim udarcem glavom smjestio loptu u mrežu za vođstvo Sautgejtovih pulena.

Mogla je Engleska na odmor sa dva gola razlike, ali Sterling nije najbolje prihvatio loptu u izglednoj poziciji, Olsen je uspio da je skrene, a potom je krilni igrač Mančester Sitija šutirao iz malo teže situacije, pa je šansa otišla u nepovrat.

Švedska je imala kolosalnu priliku za izjednačenje na samom startu drugog dijela, ali je Džordan Pikford fantastično reagovao nakon udarca glavom napadača Markusa Berga.

Selekcija iz Skandinavije je krenula po izjednačenje u nastavku, dok su brzi fudbaleri Engleske vrebali priliku iz kontri i polukontri.

Ipak, brzo su Englezi vratili ravnotežu i stigli do vođstva od 2:0 u 59. minutu. Nakon dugačke akcije, Džesi Lingard je uputio cenaršut lijevom nogom, a Dele Ali je sa nekoliko metara glavom pogodio mrežu Olsena.

Golman Pikford otklonio je svaku eventualnu neizvjesnost još jednom čarobnom intervencijom tri minuta kasnije, kada je u izglednoj prilici zaustavio Klaesona.

Ponovo se Berg našao u prilici u 72. minutu, ali je iz okreta šutirao preko gola.

Do kraja susreta, selekcija “Tri krune” je pokušavala da ugrozi Pikforda, ali su se dobro organizovani uspješno branili, uglavnom čvrsto držali posjed i na kraju stigli do velikog uspjeha, plasmana u polufinale Svjetskog prvenstva.