Hari Kejn oborio “orlove Kartagine”! [VIDEO]

0

Engleska – Tunis 2:1 (1:1)
Kejn 11’, 90+1’ – Sasi 35′(p)

Uspjeli su Englezi da stignu do planirana tri boda protiv Tunisa, ali su prolili mnogo znoja do pobjede. Spretni, i srećni, Hari Kejn, dva puta je sačekao otpatke i smještao ih u mrežu Tunižana i tako izrastao u junaka ”Gordog Albiona” na startu Mundijala.

Englezi su od prvog zvižduka sudije Vilmara Roldana iz Kolumbije svim silama krenuli ka golu Tunisa, želeći da odmah stave do znanja protivniku da ih interesuje samo pobjeda. Ogromnu priliku imali su već u 3. minutu, Dele Ali je ubacio loptu sa strane, Tunižani su intervenisali, ali im je vezista Totenhema ukrao loptu i uposlio Lingarda koji je lukavo šutirao, ali je golman Hasen nogom odbranio. Ostrvljani su dobili samo korner, poslije koga je Megvajer zahvatio loptu glavom, ali je Hasen bio siguran.

Samo dva minuta kasnije Lingard je odlično uposlio Sterlinga, a ovaj nije uspio da pogodi mrežu, mada ispred nje nije bilo golmana Hasena, koji se prilikom te intervencije i povrijedio.

Ipak, Tunižani su vadili loptu iz mreže u 11. minutu. Poslije kornera Stouns je odlično skočio, Hasen napravio čudo i odbranio udarac za koji su svi milsili da će biti gol, ali je priseban bio Hari Kejn i odbijenu loptu smjestio u nebranjenu mrežu, 1:0 za Engleze, potpuno zasluženo.

Golman Moaz Hasen izdržao je još tri minuta i morao je van terena zbog povrede ramena, a zamijenio ga je Mustafa Ben. Narednu dobru priliku ponovo su imali Englezi. Henderson je zahvato odbiju loptu na 25 metara od gola, udarac je bio strahovit, ali je Ben Mustafa bio priseban.

Tek u 27. minutu prvi udarac ka golu Pikforda uputili su Tunižani. Učinio je to Sasi, ali su defanzivci ”Gordog Albiona” na vreme ušli u blok i Tunis je dobio samo korner. Imao je Megvajer jedan pokušaj glavom u šesnaestercu Afrikanaca, golman Tunisa bio je još jednom na visini zadatka.

”Orlovi Kartagine” izjednačili su potpuno neočekivano u 31. minutu. Upućen je centaršut, za koji se činilo da neće predstavljati problem za odbranu Engleske, ali je Kajl Voker nepotrebno faulirao Ben Jusefa, pa je Kolumbijac pokazao na penal. Jedanaesterac je izveo Ferdžani Sasi, Pikford je prozreo njegovu namjeru, ali je udarac bio precizan, 1:1 u Volgogradu.

Do poluvremena još tri sjajne prilike za Englesku. Prvo je Stouns udaljen pet metara od gola promašio loptu, nakon gužve u šesnaestercu, kada je lopta pogađala i prečku, onda je Lingard ima dvije prilike, prvo mu je asistirao Henderson, a onda je uspio da probaci loptu kroz ruke golmanu, ali nije imao sreće, ona je pogodila samo stativu.

Opet su Ostrvljani bolje počeli, pa su još jednom korner iskoristili da zaprijete Ben Mustafi. Megvajer, ovog puta, a golman Tunisa hvata loptu bez problema. Kako je meč odmicao, terenska inicijativa Engleske pretvorila se u dominaciju, ali su sve teže dolazili do povoljnih prilika, onakvih kakve su propuštali u prvih 45 minuta. Imao je Tripije pokušaj iz slobodnog udarca u 69. minutu, nije to učinio loše, ali opasnosti po gol ”orlova Kartagine” nije bilo.

Činilo se da pritisak Engleske popušta, nije bilo silovitih ataka, ali je u 79. minutu dosuđen prekršaj na dvedesetak metara od gola Tunisa, po sredini, takoreći na idealnom mjestu. Ešli Jang je ovog puta preuzeo odgovornost, međutim, udarac je bio izuzetno neprecizan i lopta je prebacila prečku.

Tunis više nije ni razmišljao o golu protivnika, već je sve usmjerio na odbranu svoje mreže, želeći da sačuva ovaj odličan rezultat po njih. Imali su malo sreće u 88. minutu kada se stvorila gužva u njihovom šesnaestercu, ubacio je Loftus-Čik, a nekoliko njegovih saigrača propustilo je loptu očekujući da je neko drugi u boljoj poziciji.

I onda, kada se činilo da će se meč završiti bez pobjednika, Tunižani su napravili veliku grešku izbacivši nepotrebno loptu u korner. Englezi su sjajni u skoku, i ovaj put je bilo tako, pa ju je Megvajer zahvatio i prosleijdio do Kejna, koji je, neshvatljivo, ostao sam na tri metra od gola i glavom je poslao u mrežu nemoćnog Ben Mustafe, 2:1 u 91. minutu, Englezi stižu do trijumfa.