Još jedan nevjerovatan rasplet: Južna Koreja i Portugal u osmini finala! (VIDEO)

0

U okviru grupe H, na Svjetskom prvenstvu u Kataru odigrane su dvije utakmice.  Meč je odigran između Gane i Urugvaja. Urugvajci su pobijedili ali nijesu prošli dalje, dok je Južna Koreja savladala Portugal, pa su tako Gana i Urugvaj dva tima koja nijesu uspjela da obezbijede prolaz dalje.

Portugal je sjajno ušao u meč, Diogo Dalo je iskoristio prostor na desnoj strani, ubacio loptu u peterac, gdje ju je pokupio Rikarto Orta i postigao gol.

Međutim, ovo radovanje Portugalaca nije dugo potrajalo s obzirom na to da je Južna Koreja u u 27. minutu izjednačila na 1:1. Poslije kornera Koreje, loše je reagovala ekipa Portugala, lopta je pogodila u leđa Ronalda, odbila se do Kim Jung-Gvona, koji je lako pogodio mrežu Koste. Velika borba je viđena i u drugom poluvremenu, a Koreja je u prvoj minuti sudijske nadoknade uspjela postići gol i ostvariti veliku pobjedu.

Što se tiče drugog meča, Urugvaj je savladao Ganu rezultatom 2:0, ali ni to im nije pomoglo da prođu u narednu fazu takmičenja.

Otvoren meč viđen je od samog starta utakmice, prvu ozbiljniju šansu na meču imala je ekipa Urugvaja preko Nunjesa. On se zaletio ka golu Gane, ali je Seidu dobro intervenisao i osujetio ga u namjeri da naudi Ati-Zigiju.

Gana je u nastavku bila agresivna, Inaki Vilijams je šutirao sa oko 16 metara, Ročet je odbranio, da bi zbog nedozvoljene pozicije Džordana Ajua, sudija svirao ofsajd. Kudus je bio oboren od strane Ročeta, ali je prije toga sviran ofsajd Ajua, ali nakon odluke VARA dosuđen je prenal za Ganu.

Ipak nijesu uspjeli doći do gola, Kapiten Andre Aju je preuzeo odgovornost, ali je loše izveo najstrožu kaznu pa je rezultat nakon penala ostao nepromijenjen. Međutim, ubrzo je stigla kazna i Urugvaj je poveo. Najprije je Džordan Aju izgubio loptu na sredini terena, ni defanzivci se nisu proslavili kasnije, Suares je šutirao, golman Ati-Zigi odbranio, ali je na loptu naletio De Araskaeta i postigao gol.

To nije bilo sve, brzo je došao i drugi gol Urugvajaca. Uslijedila je sjajna akcija Pelistrija, Nunjeza, a onda i maestralna asistencija Suareza za De Araskaetu, koji je sa lijeve strane natrčao na loptu i još jednom pogodio mrežu Gane, pa je na poluvremenu rezultat bio 2:0.

Urugvaju je u 65. minutu malo falilo da dođe do novog gola, Pelistri je šutirao, ali je pogodio samo spoljni dio mreže. Do kraja meča nije bilo mnogo uzbuđenja pa je rezultat ostao nepromijenjen, a Urugvaju je za prolaz dalje bio potreban još jedan pogodak.