Švajcarska savladala Srbiju za osminu finala (VIDEO)

0

Fudbalska reprezentacija Srbije ponovo je ostala bez plasmana u osminu finala Svjetskog prvenstva. Doživjela je i drugi poraz u grupi G takmičenja u Kataru, a bolja je bila Švajcarska u utakmici punoj preokreta sa 3-2.

Krenuo je srbijanski nacionalni tim stegnuto na startu, pa je već u prvom minutu veliki posao morao da odradi Vanja Milinković-Savić, koji je skinuo zicere Džaki i Embolou.

Potom su došli do željenog ritma i uspostavil inicijativu, ali nisu uspijevali da smjeste loptu u mrežu.

Uslijedila je kazna u 20. minutu kada je Đerdan Šaćiri donio prednost Švajcarcima.

Nije to pomelo reprezentativca Srbije i samo šest minuta kasnije najbolji stelac u istoriji njihove reprezentacije Aleksandar Mitrović opravdao je taj status kada je glavom smjestio loptu u mrežu poslije centaršuta sa lijeve strane Dušana Tadića.

U 35. minutu dolazi do potpunog preokreta, pošto se u strijelce upisao i drugi srbijanski najistrureniji igrač Dušan Vlahović. On je kaznio dvije greške protivnika, pošto je prvo izgubljena lopta od strane Švajcaraca, a zatim je i defanzivac loše odreagovao poslije lopte Tadića.

Srbija je nakon vođstva imali dosta problema u odbrani, što je kaznio Embolo u 44. minutu poslije centaršuta Vidmera.

Ubrzo nakon povratka na teren, uslijedio je novi potpuni preokret i prednost Švajcarske od 3-2, pošto je u 48. minutu Frojler krunisao dobru akciju svog tima, koju su kreirali Šaćiri i Vargas.

U 66. minutu nije dosuđen penal za Srbiju nakon što je Mitrović pao u kaznenom prostoru. Sudije su dobro procijenile situaciju jer nije bilo elemenata za penal.

Probao je Piksi i sa svježim snagama. U 55. minutu strijelca drugog gola Vlahovića zamijenio je Luka Jović, dok su u 78. minutu umjesto Tadića i Živkovića u igru ušli Đuričić i Radonjić. Međutim, nisu srbijanski fudbaleri uspijevali da dođu do konkretne šanse iako im je bilo neophodno da postignu dva pogotka do kraja.

Jović je probao glavom u 92. minutu, ali je lopta završila preko gola i nije bilo velike opasnosti za golmana Kobela.

Tako je Švajcarska prošla u 1/8 finala, a Srbija je završila kao posljednja u grupi.