Kutinjo junak ,,karioka”, Kostarikanci nisu izdržali [VIDEO]

0

Fudbaleri Brazila savladali su danas na stadionu u Sankt Peterburgu reprezentaciju Kostarike rezultatom 2:0 u okviru drugog kola grupe ,,E” Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Brazil je kao veliki favorit ušao u ovaj meč, i to su pokazali u prvih nekoliko minuta utakmice kada su odmah počeli da pritiskaju.

U prvih 10 minuta Felipe Kutinjo je pokušao za Brazilce sa distance, ali je lopta otišla daleko preko gola. Igrao se 13. minut kada je Kostarika preko Borhesa imala veliku šansu, ali on nije bio precizan.

Hrabro su igrali Kostarikanci tokom čitavog meča, Brazil je konstantno napadao, ali obično su centaršutevi fudbalera ,,karioka” ili udarci na gol, završavali u rukama odličnog Kejlora Navasa.

Tokom jedne od mnogobrojnih akcija, u 80. minutu Nejmar je pao u šesanaestercu Kostarike nakon što ga je Đankarlo Gonzales ,,povukao”, sudija Bjorn Kujpers pokazao je na bijelu tačku, ali je potom otišao da pogleda video snimak ovog duela. Ispostavilo se da je Nejmar simulirao prekršaj i sudija je poništio svoju odluku.

Brazil je konačno uspio da ,,probije” odbranu Kostarike. U 90. minutu Roberto Firmino glavom pronalazi Gabrijela Žezusa, koji je asistirao Felipeu Kutinju, a fudbaler Barselone matira nemoćnog Kejlora Navasa za veliko slavlje ,,karioka”. Konačnih 2:0 postavlja Nejmar u osmom minutu nadoknade, posle asistencije Daglasa Koste.

Naredni meč u grupi ,,E” igra se večeras između Srbije i Švajcarske.