LŠ: Asistencija Birmančevića, Čelsi demolirao Juventus!

0

U utakmicama 5. kola grupne faze Lige šampiona pobede su ostvarili timovi Čelsija, Lila i Sevilje, dok je nerešeno bilo na meču Jang Bojs-Atalanta, Malme-Zenit i Barselona-Benfika.

Malme je na svom stadionu u nadoknadi vremena ispustio pobedu protiv ruskog Zenita, pa je na kraju bilo 1-1.

Švedski predstavnik obradovao je svoje navijače u 28. minutu, kada se Veljko Birmančević našao u ulozi asistenta, nakon što je Riks posle duplog pasa s njim doneo prednost domaćima.

Šok za domaće navijače desio se u drugom minutu nadoknade vremena, kada se junak Riks pretvorio utragičara, skrivivši penal, koji je Rakicki materijalizovao za izjednačenje.

Čelsi je na Stamford Bridžu demolirao Juventus u derbiju kola pobedivši ih sa 4-0.

Čelsi na svom terenu nije imao nameru da ništa prepusti slučaju i tokom prvog poluvremena uspostavio je inicijativu i uputio mnogo više šuteva ka golu. To se isplatilo u 25. minutu kada Kalobah nije propustio šansu nakon što je odbijena lopta dospela do njega i golom u rašlje gola Ščesnog doneo prednost Čelsiju.

Umesto da Stara dama iz Torina krene ofanzivnije u drugom delu, Čelsi je bio sve agresivniji, što je dovelo do uvećanja prednosti. U samo dva minuta, Ris Džejms i Kalum Hodson-Odoi su od 56. do 58. minuta praktično rešili utakmicu.

Londonski klub je dotukao crno-bele u 5. minutu zaustavnog vremena, kada je Verner, na asistenciju Zijeha, postigao 4. gol svog tima.

Atalanta je remizirala u Švajcarskoj protiv Jang Bojsa, u utakmici punoj golova i preokreta. Na kraju je završena rezultatom 3-0.

Prvi pogodak u kasnijem terminu Lige šampiona ove večeri postigla je Atalanta, kada je Duvan Zapata bio na pravom mestu nakon upotrebljive asistencije Frojlera. Ovo je bila i jedina utakmica na kojoj je postignuto dva pogotka tokom prvog poluvremena.

Do izjednačenja je došlo posle gola Džordana Pefoka nakon kornera, na asistenciju Ebišera.

Ipak, već nakon povratka na teren, u 51. minutu, Palomino je lepim golom ponovo vratio prednost italijanskom klubu. Međutim, kako se utakmica bližila kraju, stvari su se menjale.

Prvo je u 80. minutu izjednačenje doneo Siero nakon šuta iz prve unutar šesnaesterca.

Do potpunog preokreta švajcarski klub došao je u 84. minutu, kada je desni bek Hefti prelepim golom, pritom levom nogom, postigao 3. pogodak za svoj tim.

Ni tu, međutim, nije bio kraj uzbuđenjima. Tek što je ušao u igru, Luis Murijel je postigao gol iz slobodnog udarca za novo poravnanje rezultata.

Lil je minimalnim rezultatom u Francuskoj slavio protiv austrijskog Salcburga.

U poprilično izjednačenoj utakmici u prvom poluvremenu se bolje snašla francuska ekipa. Golom Džonatana Davida u 31. minutu, Lil je došao do prednosti sa kojom je otišao i na pauzu, ali se ispostavilo da je to i krajnji rezultat utakmice.

Sevilja je svoje navijače obradovala pobedom nad Volfsburgom od 2-0.

Radost domaćim navijačima doneo je već u 13. minutu Joan Jordan, kada je odlično odreagovao pri skoku i preciznim udarcem savladao golmana gostiju Pervana. Konačni rezultat postavio je Rafa Mir u 7. minutu nadoknade.

Na utakmici između Barselone i Benfike na Kam Nou večeras jedino nije bilo golova u Ligi šampiona.

Fudbaleri katalonskog želeli su pobedu na Kamp Nou, na debiju novog trenera Ćavija Ernandeza u ovom takmičenju. Uspostavili su inicijativu, ali nisu uspevali da je konkretizuju.

Čak je Arauho u 84. minutu postigao gol, nakon što je ubačenu loptu ubacio u gol a da nije ni čekao da padne, ali se intervencijom VAR-a ipak utvrdilo da je bio u malom ofsajdu.