Balkan šampionat završava sa 14 pobjeda, te po dva remija i poraza, odnosno 44 boda u 18 odigranih utakmica, šest bodova manje od šampiona Budve, koja će igrati baraž za popunu Druge crnogorske lige.
Na kraju meča održana je i prigodna svečanost. Vasilije Vasko Milošević je, u odsustvu glavnog finansijera, Borisa Đurašića, uručio diplome kluba svim fudbalerima za doprinos razvoju ovog sportskog kolektiva.
Nemanji Mitroviću uručen je pehar za najboljeg strijelca lige.
– Velika je stvar biti najbolji strijelac. Titula mi mnogo znači, i predstavlja veliku motivaciju za dalji rad. Imam samo 18 godina, i odigrao sam prvu sezonu u seniorskoj konkurenciji. Moram istaći da je ta konkurencija bila jaka, ali i da se težak rad, trud i disciplina uvijek isplate. Ovo je jedno veliko iskustvo za mene, i zahvalan sam kompletnoj ekipi na podršci.
Od 28 postignutih golova najdraži mu je, kaže, onaj protiv Budve.
– Utakmica je bila derbi, i postigao sam zaista fantastičan gol. Moji golovi su privukli pažnju fudbalske javnosti, ali imam i nekih svojih drugih osobina koje cijenim.
Najvažnije je da ostanem na zemlji… A kad su utakmice u pitanju, najteža je bila gostovanje Orjenu. Ipak, postigao sam het-trik i imao jednu asistenciju, ali i pored ta tri gola utakmica mi je jako teško pala.
Što se tiče odlaska iz ekipe, smatra da bi u tom slučaju ipak prvo razgovarao sa upravom.
– Imao sam od kluba veliku podršku, i bili su maksimalno korektni, tokom cijele sezone. No, o tom potom…
Mitrović kaže da je ekipa imala šansu i da se nađe u baražu.
– No, falilo nam je malo sportske sreće. Šteta je što ova generacija nije uspjela u tome – kaže ovaj mladi centarfor.












