Nova senzacija na Mundijalu: Japan šokirao Njemačku! (VIDEO)

0

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru, fudbaleri Japana savladali su Njemačku rezultatom 2:1.

Njemci su od samog starta bili opasni, prijetili su ali nijesu stvorili značajniju priliku. Japanci su iz kontre zaprijetili Njemačkoj, i uslijedio je pogodak Maede koji je poništen zbog ofsajda jer je bio za korak ispred Ridigera.

U nastavku su Njemci imali nekolike odlične šanse ali nijesu uspjeli realizovati gol, međutim u 31. minutu sviran je penal za njih oboren je David Raum u kaznenom prostoru Japana, a Ilkaj Gindogan je bio precizan za 1:0.

Postigli su Njemci još jedan pogodak u nadoknadi vremena, strijelac je bio Kai Haverc, ali je on poništen zbog ofsajda pa je rezultat na poluvremenu bio 1:0 za Njemce.

U drugom poluvremenu vrše su trčali Japanci, i stvarali su šanse. Samo što je ušao u igru Takuma Asano, odmah je u kontri dobio oštar centaršut ali u punom trku to nije mogao da iskontroliše i bio je to gol aut za Njemačku. I u nastavku Japanci su bili opasni, a to im se isplatilo u 75. minutu. Sjajno se kretao Asano u ovoj akciji, njega je Minamino i gađao, pa je Nojer to odbranio i potom Ritsu Doan dolazi na pravo mjesto i trese mrežu Njemačke za 1:1

Veliki preokret dogodio se u 83. minutu meča kada je Asano ušao u kazneni prostor i sa defanzivcem Njemačke na leđima iznio duel, pa loptu „zakucao“ za veliko vođstvo Japana od 1:2.

Pritiskali su Njemci u nastavku, ali borbeni Japanci su uspjeli da sačuvaju svoj gol i ostvare veliku pobjedu u ovom susretu.