Fenomenala Španija deklasirala Kostariku na Mundijalu u Kataru! (VIDEO)

0

Na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Kataru, reprezentacija Španije je deklasirala selekciju Kostarike rezultatom 7:0.

Od samog starta Španci su krenuli sa agresivnom igrom, imali su nekolike prilike za redom, a samo je bilo pitanje vremena kada će postići gol.

To se desilo u 11. minutu, a strijelac je bio Dani Olmo. Međutim, to nije sve, samo dva minuta kasnije uvećali su prednost, preko Marka Asensia.

I u nastavku je na terenu postojao samo jedan tim, oboren je Đordi Alba u protivničkom šesnaestercu. Oskar Duarte ga je bez ikakve potrebe sapleo, tako da je uslijedio penal za španski tim.

Feran Tores je bio precizan i uvećao prednost svoje ekipe, i vrlo brzo je bilo 3:0.

Što se tiče prvog poluvremena, on je završen rezultatom 3:0, a koliko su dominantni Španci bili u prvom periodu igre govori i činjenica da je kod Kostarike samo jedan igrač imao više od 10 dodavanja.

U drugom poluvremenu se ništa nije promijenilo, ista priča na terenu. Uslijedio je novi gol Španca, drugi Ferana Toresa na ovom meču. Mijenjao je dosta Luis Enrike u nastavku, a u 75. minutu je uslijedio fenomenalan gol Španaca, Alvaro Morata je uputio centaršut izuzetno precizno, a na drugom kraju je čekao Gavi koji iz prve šutira i od stativu postiže maestralan pogodak.

Utakmica je produžena osam minuta, a u 90. minutu novi pogodak za „Crvenu furiju“ postiže Soler, a nakon njega se upisao i Morata koji je postavio konačan rezultat meča.