Paderborn ima veliko srce, ali…

0

Fudbaleri Kelna nastavili su sa odličnim rezultatima u 2020. godini. Oni su u prvoj utakmici 25. kola njemačke Bundeslige slavili u Paderbornu 2:1.

Domaćin tako nije uspio ni u četvrtom meču pred svojim navijačima u ovoj godini da osvoji ni bod, pa ostaje čvrsto zakovan za dno tabele, sa malim izgledima da i naredne sezone igra u eliti njemačkog fudbala.

Keln je do kapitalne prednosti stigao u prvih 45 minuta. Prvo se posle kornera u petercu domaćih odlično snašao Španac Mere u 28. minutu, da bi iskusni Jonas Hektor postigao drugi gol u 36. minutu, preciznim udarcem lijevom nogom u lijevi gornji ugao.

Paderborn nije odustajao, uspio je preko odličnog Srbenija da prepolovi prednost „jarčeva“ u 73. minutu, u finišu su čak pogodili i prečku, ali bodovi putuju u Keln.

Sada je Keln već na 10. mjestu sa 32 boda, dok je Paderborn posljednji sa samo 16.