0

Andrea Pirlo mogao bi ponovo da se nađe u reprezentaciji Italije!

On se prošlog ljeta povukao posle dvije sezone u dresu Njujork Sitija ali sada bi mogao ponovo da se priključi Azurima.

Naime, ideja fudbalskog saveza Italije je da bivšeg fudbalera Milana i Juventusa postavi za prvog pomoćnika budućeg selektora Italije.

Azuri su nakon neuspješnih kvalifikacija za SP u Rusiji ove godine otpustili Venturu, a trenutno mjesto selektora privremeno obavlja Luiđi di Bjađo.

Nekoliko imena je u igri za mjesto na klupi “Azura”, a Pirlo bi navodno bio zainteresovan za ulogu asistenta, samo ako bi u stručnom štabu Italije sarađivao sa Antonijom Konteom i Karlom Anćelotijem!

Pirlo je u dresu reprezentacije Italije upisao 116 nastupa, a sa “Azurima” je osvojio i Svjetsko prvenstvo 2006. godine, bio je i u finalu Evropskog prvenstva šest godina kasnije, a osvojio je i treće mjesto na Kupu Konfederacija 2013. godine.