Sjajna Švedska u osmini finala Mundijala u Rusiji, slave i Meksikanci [VIDEO]

0

Švedska – Meksiko 3:0 (0:0)
Augustinson 50’, Grankvist 62′(pen), Alvarez 74’ a.g.

Fudbaleri Švedske su se plasirali u osminu finala Svjetskog prvenstva pošto su u 3. kolu G grupe, u Jekaterinburgu, pobijedili Meksiko sa 3:0.

Uprkos porazu, slave i Meksikanci, koji su mjesto među 16 najboljih  na svijetu obezbijedili zahvaljujući senzacionalnom porazu Njemačke od Južne Koreje.

Švedskoj je samo pobjeda garantovala prolazak u osminu finala, pa su “vikinzi”, očekivano, svim silama krenuli u napad.

Prvu priliku imali su u 5. minutu kada je Forsberg iz slobodnog udarca, iskosa sa lijeve strane, šutirao direktno u gol, ali je Očoa bio budan. Sedam minuta kasnije Markus Berg, jedan od najzapaženijih Šveđana u prvom poluvremenu, prvi put je zaprijetio rivalu, ali je lopta posleij njegovog udarca preko glave, otišala pored gola.

Meksikanci su prvi put zaprijetili u 17. minutu, Karlos Vela je pokušao da plasira loptu u mrežu, ali je za malo bio neprecizan.

VAR je morao da se konsultuje poslije detalja iz 28. minuta. Ćićarito je rukom igrao u svom kaznenom prostoru, ali je argentinski sudija Nestor Pitana i poslije gledanja snimka ostao pri odluci da to nije penal za Šveđane, čiji protesti su bili uzaludni.

Do kraja prvog dijela utakmice, Markus Berg je još dva puta bio u dobrim prilika, u sudijskoj nadoknadi vremena je čak uspio i da zatrese mrežu, ali sa spoljne strane.

Propušteno u prvih 45 minuta Šveđani su naplatili sa kamatom na početku drugog dijela utakmice.

U 50. minutu dugo je trajao napad Šveđana, odbrana Meksika je djelovala konfuzno, lopta je došla do usamljenog Augustinsona, a fudbaler Verdera je uspio da savlada Očou.

Već u 62. minutu bilo je 2:0 za Švedsku. Posle duela Morena i Berga u kaznenom prostoru Meksika, sudija Pitana je dosudio jedanaesterac, iako je utisak da je mnogo više razloga za to imao u 28. minutu kada je Ćićarito igrao rukom. Grankvist je sa bijele tačke tukao neodbranjivo i najavio plasman svog tima u osminu finala.

Grogirani Meksikanci sami su sebi potpisali konačnu presudu u 74. minutu. Poslije ubačene lopte pred gol Očoe, Alvarez je nespretno reagovao i postigao autogol za 3:0.

Pokušali su Meksikanci do kraja utakmice da bar ublaže poraz, imali su nekoliko dobrih prilika, ali su više osluškivali rezultat iz Kazanja, gdje su igrali Njemačka i Južna Koreja.