SP: Brazilci na blic pregazili Koreju i zakazali meč sa Hrvatskom (VIDEO)

0

Fudbaleri Brazila plasirali su se među 8 najboljih rerezentacija na SP u Kataru pošto su savladali Južnu Koreju 4:1 (4:0)

Brazilci su krenuli svim silama u napad i meč su završili u prvih pola sata.

Vinisijus Žunior je poslije 7 minuta donio vođstvo „Kariokama“, da bi samo nekoiko minuta kasnije Nejmar duplirao prednost poslije jedanesterca.

Tu nisu stali izabranici selektora Titea i poslije sjajne akcije Rišairlison je postiao treći gol u 29. minutu. Sedam minuta kasnije Paketa je postigao četvrti i svi su licitirali koliko će još golova postignuti do kraja meča.

Ipak, u drugom dijelu Brazilci su spustili ritam, a Tite je napravio izmjene kako bi odmorio najbolje igrače i dao je priliku igračima koji do sada nisu nastupali kao na primjer golmanu Vevertonu.

To su iskoristili Korejci koji su napravili nekoliko prilika, a postigli su i sjajan gol u 76. minutu preko Paik Seung-Hoa.

Brazilci su na ovaj način zakazali meč 1/4 finala protiv Hrvatske, koja je ranije danas posle penala savladala Japan.