SP: Maroko napravio čudo i plasirao se u polufinale! (VIDEO)

0

Fudbaleri Maroka su ispisali istoriju pošto su se plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva pošto su savladali Portugal 1:0.

Maroko je od samog početka utakmice pokazao da neće biti tim koji će u ovoj utakmici biti u podređenom položaju. Imali su jednu dobru priliku poslije kornera, a pred kraj poluvremena su došli i do vođstva.

Poslije jednog centaršuta sa lijeve strane, golman Portugala je potpuno promašio loptu što je iskoristio El Nejsri koji je glavom zakucao loptu u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu u igru Portugala su ušli Kristijano Ronaldo i Kanselo i krenuli su na sve ili ništa na gol Marokanaca. Opsjedali su gol Bona, ali nisu uspijevali da postignu pogodak.

Veliku šansu su imali 10-ak minuta prije kraja kada je Žoao Feliks sjajno šutirao, ali je Bono odbranio.

Na kraju, istorijska pobjeda za Maroko koja je postala prva afrička selekcija koja se plasirala među četiri najbolje selekcije. Tu će sačekati pobjednika iz meča Engleska – Francuska.