Šveđanke savladale dobru Crnu Goru

0

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 od seleckije Švedske u drugom kolu turnira preliminarne runde kvalifikacija za plasman na WU17 Evropsko prvenstvo.

Naše kadetkinje pružile su mnogo bolju igru negu u meču prvog kola protiv Grčke, ali su ostale nenagdađene za dobru igru.

Izabranice Derviša Hadžiosmanovića na poluvrijeme su otišle sa golom prednost – mrežu favorizovanog rivala u 33. minutu preko Jelene Vujadinović.

Nastavak susrera donio je bolju igru Šveđanki, koje su opravdale ulogu favorita i sa dva pogotka preokrenule rezultat. U šestom minutu Kapoč je izjednačila rezultat, da bi pet minuta prije kraja Hitinen donijela pobjedu svom timu.

Odigrali smo odličnu utakmicu, u prvom poluvremenu smo u potpunosti parirali jednoj od najboljih evropskih ekipa u ovom uzrastu. Postgli smo lijep pogodak iz slobodnog udarca i ovaj dio igre riješili u svoju korist. Kako je utakmica odmicala ponestajalo nam je snage pa je neminnovno dolazilo do pada koncentracije u odbrani. Pet minuta nas je dijelilo od senzacionalnog rezultara ali je presudila individualna greška, ali to ne umanjuje učinak ovih djevojaka. Trebalo je vidjeti kako su se djevojke borile i na kraju uplakane napustile teren… Fizički su se mnogo potrošile i emocionalno ispraznile na ovoj utakmici, pa će naš zadatak biti da ih oporavimo za utakmicu sa Maltom. Veoma nam je drago da je selekcija koju smo veoma teško oformili pokazala da može da igra i da djevojke imaju talenta, rekao je selektor Hadžiosmanović.

U meču posljednjeg kola, koje je na programu u utorak, naša selekcija odmjeriće snage sa Maltom.

Švedska – Crna Gora 2:1

Nafpaktu, Stadion Papaharalambio etniki.

Sudija: Angelika Seder (Njemačka).