0

Bilo je uzbudljivo na terenima italijanske Serije A.

Kaljari je nastavio niz bez poraza koji se protegao na 13 utakmica. Danas su gubili sa 2:0 u Ređo Emiliji, ali su uspjeli da stignu do remija. Prvi gol za Sasuolo postigao je Berardi, a veliki dio posla završio je Filip Đuričić.

Srpski internacionalac je, poslije asistencije, uspio da se upiše u strijelce, bilo je to u 36. minutu, kada je zakucao loptu pod prečku.

Drugo poluvrijeme pripalo je gostima sa Sardnije, prvo je Žoao Padro smanjio na 2:1, a onda Ragacu izjednačio u posljednjem minutu. Prije toga, priliku da ovjeri pobjedu svog tima imao je Berardi u 66. minutu, ali nije realizovao jedanaesterac.

Mario Baloteli donio je sva tri boda Breši na gostovanju SPAL-u. Bivši reprezentativac se odlično snašao posle pravog bilijara u kaznenom prostoru i pogodio mrežu domaćina, za koga je posljednjih 20ak minuta igrao naš Janković. Breša je ovim trijumfom prepustila SPAL-u posljednje mjesto na tabeli.

“Viola“ je poražena na gostovanju u Torinu, a “bikovi“ su stigli do druge vezane pobjede. Zaza je, na centaršut Ansaldija, doveo domaće u vođstvo u 22. minutu. Kristijan Ansaldi je 50 minuta kasnije riješio sve dileme, a jedino što su gosti uspjeli bio je počasni gol Kaseresa u sudijakoj nadoknadi. U startnoj postavi Fiorentine bili su i Nikola Milenković i Dušan Vlahović.

U prvoj utakmici dana Leće i Đenova su podijelili bodove igrajući 2:2. Poslije prvog poluvremena bilo je 2:0 za goste, strijelci su bili iskusni Pandev i Kriśito, ali je Leće za desetak minuta, preko Falka i Tabanelija poravnao u nastavku. Gosti su meč završili sa devetoricom.

Torino – Fiorentina 2:1(1:0)